Preci-Dip 813-SS-054-10-474101
813-SS-054-10-474101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-054-10-474101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 54POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-SS-054-10-474101.pdf
Availability of 813-SS-054-10-474101
QUANTITY
813-SS-054-10-474101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-054-10-474101
Internal Part NumberEIS-813-SS-054-10-474101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts54
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-054-10-474101
Related Links813-SS-054, 813-SS-054-10-474101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-054-10-474101 Details Description
Related parts for 813-SS-054-10-474101
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC AMP VIDEO FILTER 4-UCSP datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 257TAPS 8-DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 430NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf