Preci-Dip 813-SS-056-10-474101
813-SS-056-10-474101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-056-10-474101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 56POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-SS-056-10-474101.pdf
Availability of 813-SS-056-10-474101
QUANTITY
813-SS-056-10-474101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-056-10-474101
Internal Part NumberEIS-813-SS-056-10-474101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts56
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-056-10-474101
Related Links813-SS-056, 813-SS-056-10-474101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-056-10-474101 Details Description
Related parts for 813-SS-056-10-474101
TRANS PREBIAS PNP 0.2W SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RECPT 80POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS VERT 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
ACS CAP 602 250V04 datasheet.pdf
MCU 32BIT 2048KB FLASH 144TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf