Preci-Dip 813-SS-064-10-474101
813-SS-064-10-474101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-064-10-474101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 64POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-SS-064-10-474101.pdf
Availability of 813-SS-064-10-474101
QUANTITY
813-SS-064-10-474101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-064-10-474101
Internal Part NumberEIS-813-SS-064-10-474101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package20
Connector TypePiston
Number of Contacts64
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-064-10-474101
Related Links813-SS-064, 813-SS-064-10-474101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-064-10-474101 Details Description
Related parts for 813-SS-064-10-474101
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
BOARD DEV LIN SBC VOLT REG datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 540MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 4.5NS 132CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf