Preci-Dip 813-SS-070-10-474101
813-SS-070-10-474101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-070-10-474101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 70POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-SS-070-10-474101.pdf
Availability of 813-SS-070-10-474101
QUANTITY
813-SS-070-10-474101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-070-10-474101
Internal Part NumberEIS-813-SS-070-10-474101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package20
Connector TypePiston
Number of Contacts70
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-070-10-474101
Related Links813-SS-070, 813-SS-070-10-474101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-070-10-474101 Details Description
Related parts for 813-SS-070-10-474101
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
DESOLDER SUPERWICK 5' NO.3 GRN datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 24POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
SMART SLAVE IP67 8 OUT 2 OUT datasheet.pdf
LED 5MM LOW PRO BRILL RED CLEAR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS TIN datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 208W TO247 datasheet.pdf