TE Connectivity Raychem Cable Protection 81A0111-22-0
81A0111-22-0 picture photo
Mfg. Part Number
81A0111-22-0
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 5000'
Datasheet Download
81A0111-22-0.pdf
Availability of 81A0111-22-0
QUANTITY
81A0111-22-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 81A0111-22-0
Internal Part NumberEIS-81A0111-22-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
SeriesMIL-W-22759, FlexLine
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand19/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialEthylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.042" (1.07mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.004" (0.11mm)
Length5000' (1524m)
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
Ratings-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)81A0111-22-0
Related Links81A011, 81A0111-22-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
81A0111-22-0 Details Description
Related parts for 81A0111-22-0
CAP CER 0.1UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.38V SOT23-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 13.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
150UF 160V 18X38MM 85C 15000H datasheet.pdf