Preci-Dip 821-S1-010-30-013191
821-S1-010-30-013191 picture photo
Mfg. Part Number
821-S1-010-30-013191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SMT 5.5MM
Datasheet Download
821-S1-010-30-013191.pdf
Availability of 821-S1-010-30-013191
QUANTITY
821-S1-010-30-013191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 821-S1-010-30-013191
Internal Part NumberEIS-821-S1-010-30-013191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,350
Series821
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)821-S1-010-30-013191
Related Links821-S1-010, 821-S1-010-30-013191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
821-S1-010-30-013191 Details Description
Related parts for 821-S1-010-30-013191
HEADER OPEN .018"DIA .600 32POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 2.75" DIA datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf