Preci-Dip 823-S1-010-30-012191
823-S1-010-30-012191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-010-30-012191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SMT 5MM
Datasheet Download
823-S1-010-30-012191.pdf
Availability of 823-S1-010-30-012191
QUANTITY
823-S1-010-30-012191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-010-30-012191
Internal Part NumberEIS-823-S1-010-30-012191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series823
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-010-30-012191
Related Links823-S1-010, 823-S1-010-30-012191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-010-30-012191 Details Description
Related parts for 823-S1-010-30-012191
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
TFLEX 5130 9" X 9" datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 14.6MM datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
IC SRAM 512K X 8 36SOJ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 1W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
2.3 GHz to 4.0 GHz RF Driver Amplifier IC datasheet.pdf