Preci-Dip 823-S1-010-30-015191
823-S1-010-30-015191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-010-30-015191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SMT 6.5MM
Datasheet Download
823-S1-010-30-015191.pdf
Availability of 823-S1-010-30-015191
QUANTITY
823-S1-010-30-015191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-010-30-015191
Internal Part NumberEIS-823-S1-010-30-015191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series823
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-010-30-015191
Related Links823-S1-010, 823-S1-010-30-015191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-010-30-015191 Details Description
Related parts for 823-S1-010-30-015191
CONN HEADER .100 SNGL STR 9POS datasheet.pdf
ADC 12BIT 50KSPS 1.5LSB 24-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT UP/DN CNTR 16SOIC datasheet.pdf
MF SMC BMI VERT HDR W/CLIP 24CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf