Preci-Dip 823-S1-014-30-013191
823-S1-014-30-013191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-014-30-013191
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Spring Loaded
Brief Description
CONN SPRING LOAD 14POS SMT 5.5MM
Datasheet Download
823-S1-014-30-013191.pdf
Availability of 823-S1-014-30-013191
QUANTITY
823-S1-014-30-013191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-014-30-013191
Internal Part NumberEIS-823-S1-014-30-013191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Spring Loaded
Series823
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts14
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
MaterialBrass Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-014-30-013191
Related Links823-S1-014, 823-S1-014-30-013191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-014-30-013191 Details Description
Related parts for 823-S1-014-30-013191
FIXED IND 68UH 3A 20 MOHM TH datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SSMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CBL ASSY CONT IMPED 30 AWG 3' datasheet.pdf