Preci-Dip 823-S1-016-30-012101
823-S1-016-30-012101 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-016-30-012101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS SMT 5MM
Datasheet Download
823-S1-016-30-012101.pdf
Availability of 823-S1-016-30-012101
QUANTITY
823-S1-016-30-012101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-016-30-012101
Internal Part NumberEIS-823-S1-016-30-012101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Series823
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-016-30-012101
Related Links823-S1-016, 823-S1-016-30-012101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-016-30-012101 Details Description
Related parts for 823-S1-016-30-012101
IC MOSFET DRIVER 6A HS 8DFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 160A TO249AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf