Preci-Dip 823-S1-016-30-015191
823-S1-016-30-015191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-016-30-015191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS SMT 6.5MM
Datasheet Download
823-S1-016-30-015191.pdf
Availability of 823-S1-016-30-015191
QUANTITY
823-S1-016-30-015191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-016-30-015191
Internal Part NumberEIS-823-S1-016-30-015191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-016-30-015191
Related Links823-S1-016, 823-S1-016-30-015191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-016-30-015191 Details Description
Related parts for 823-S1-016-30-015191
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 320MA 1.45 OHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf