Preci-Dip 823-S1-018-30-012191
823-S1-018-30-012191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-018-30-012191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS SMT 5MM
Datasheet Download
823-S1-018-30-012191.pdf
Availability of 823-S1-018-30-012191
QUANTITY
823-S1-018-30-012191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-018-30-012191
Internal Part NumberEIS-823-S1-018-30-012191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-018-30-012191
Related Links823-S1-018, 823-S1-018-30-012191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-018-30-012191 Details Description
Related parts for 823-S1-018-30-012191
WIRE TIE YELLOW 10"L datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 1MM DL AU T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 2CH 3.75SPS 8MSOP datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 66MHZ 8UDFN datasheet.pdf