Crouzet USA 823345A10006MB
823345A10006MB picture photo
Mfg. Part Number
823345A10006MB
Manufacturer
Product Category
Motors - AC, DC
Brief Description
MOTOR SYNC AC GEAR 3.5W 115V
Datasheet Download
823345A10006MB.pdf
Availability of 823345A10006MB
QUANTITY
823345A10006MB Order Process
Ship out your order
Specifications of 823345A10006MB
Internal Part NumberEIS-823345A10006MB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
RoHS InformationRoHS II Certificate
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyMotors - AC, DC
Series-
TypeSynchronous AC
Voltage - Rated115VAC
RPM6 RPM
Diameter - Body1.86" (47.20mm)
Diameter - Shaft0.157" (4.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.520" (13.20mm)
Mounting Hole Spacing1.87" (47.60mm)
FeaturesGearbox
Termination StyleWire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)70.8 / 500
Torque - Starting (oz-in / mNm)-
Torque - Stall (oz-in / mNm)-
Gear Reduction Ratio120
Voltage Range-
Power (Watts)3.5W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823345A10006MB
Related Links823345A, 823345A10006MB Datasheet, Crouzet USA Distributor
823345A10006MB Details Description
Related parts for 823345A10006MB
CONN PLUG 8POS 94V-2 UNI-MATE datasheet.pdf
IDC CABLE - MPK14K/MC14G/MPK14K datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 28SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 30A PANEL MNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
MA-35DS21C12 NON-CONT SW-ACT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf