Crouzet USA 823345A10036MB
823345A10036MB picture photo
Mfg. Part Number
823345A10036MB
Manufacturer
Product Category
Motors - AC, DC
Brief Description
MOTOR SYNC AC GEAR 3.5W 115V
Datasheet Download
823345A10036MB.pdf
Availability of 823345A10036MB
QUANTITY
823345A10036MB Order Process
Ship out your order
Specifications of 823345A10036MB
Internal Part NumberEIS-823345A10036MB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
RoHS InformationRoHS II Certificate
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyMotors - AC, DC
Series-
TypeSynchronous AC
Voltage - Rated115VAC
RPM36 RPM
Diameter - Body1.86" (47.20mm)
Diameter - Shaft0.157" (4.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.520" (13.20mm)
Mounting Hole Spacing1.87" (47.60mm)
FeaturesGearbox
Termination StyleWire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)70.8 / 500
Torque - Starting (oz-in / mNm)-
Torque - Stall (oz-in / mNm)-
Gear Reduction Ratio20
Voltage Range-
Power (Watts)3.5W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823345A10036MB
Related Links823345A, 823345A10036MB Datasheet, Crouzet USA Distributor
823345A10036MB Details Description
Related parts for 823345A10036MB
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN AMP-LATCH RCPT 34POS datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 15POS GOLD SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf