| Internal Part Number | EIS-825244A40001HP | |
| Other Related Documents | Declaration of Conformity | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules | |
| Family | Motors - AC, DC | |
| Series | - | |
| Type | - | |
| Voltage - Rated | - | |
| RPM | - | |
| Diameter - Body | - | |
| Diameter - Shaft | - | |
| Length - Shaft and Bearing | - | |
| Mounting Hole Spacing | - | |
| Features | - | |
| Termination Style | - | |
| Torque - Running (oz-in / mNm) | - | |
| Torque - Starting (oz-in / mNm) | - | |
| Torque - Stall (oz-in / mNm) | - | |
| Gear Reduction Ratio | - | |
| Voltage Range | - | |
| Power (Watts) | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 825244A40001HP | |
| Related Links | 825244A, 825244A40001HP Datasheet, Crouzet USA Distributor | |
 | VI-2T3-EX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W | datasheet.pdf | |
 | CDR06BX394AKZSAT | CAP CER 0.39UF 50V 10% BX 2225 | datasheet.pdf | |
 | 097-0014-16 | CONTACT PIN CRIMP 16-20AWG GOLD | datasheet.pdf | |
 | CFN12265_LR1-W | LENS ASSY NO TAPE | datasheet.pdf | |
 | B43521A108M | CAP ALUM 1000UF 20% 420V RADIAL | datasheet.pdf | |
 | M55342H03B30E1RWS | RES SMD 30.1K OHM 1% 1/5W 1005 | datasheet.pdf | |
 | 852-80-086-20-001101 | CONN HDR 86POS 1.27MM T/H R/A | datasheet.pdf | |