Crouzet USA 829144A00050P
829144A00050P picture photo
Mfg. Part Number
829144A00050P
Manufacturer
Product Category
Stepper Motors
Brief Description
STEP MOTOR UNI 15.5 OHM 50:1AXE
Datasheet Download
829144A00050P.pdf
Availability of 829144A00050P
QUANTITY
829144A00050P Order Process
Ship out your order
Specifications of 829144A00050P
Internal Part NumberEIS-829144A00050P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
RoHS InformationRoHS II Certificate
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyStepper Motors
Series-
Type-
Coil TypeUnipolar
Voltage - Rated-
Steps per Revolution-
Step Angle-
Torque - Holding (oz-in / mNm)-
Diameter - Body-
Diameter - Shaft-
Length - Shaft and Bearing-
Mounting Hole Spacing-
Length - Lead Wire-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)829144A00050P
Related Links829144, 829144A00050P Datasheet, Crouzet USA Distributor
829144A00050P Details Description
Related parts for 829144A00050P
RES SMD 1.54KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 800MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.00MM datasheet.pdf