TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A0111-10-6
82A0111-10-6 picture photo
Mfg. Part Number
82A0111-10-6
Brief Description
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 2000'
Datasheet Download
82A0111-10-6.pdf
Availability of 82A0111-10-6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
82A0111-10-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 82A0111-10-6
Internal Part NumberEIS-82A0111-10-6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge10 AWG
Conductor Strand665/38
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialEthylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.157" (3.99mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.006" (0.15mm)
Length2000' (609.76m)
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Jacket ColorBlue
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)82A0111-10-6
Related Links82A011, 82A0111-10-6 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
82A0111-10-6 Details Description
Related parts for 82A0111-10-6
SENSOR MAG SW 20G CROS AX 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 520MA 330 MOHM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 10A 6DFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf