TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A0111-10-9
82A0111-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
82A0111-10-9
Brief Description
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 2000'
Datasheet Download
82A0111-10-9.pdf
Availability of 82A0111-10-9
QUANTITY
82A0111-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 82A0111-10-9
Internal Part NumberEIS-82A0111-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge10 AWG
Conductor Strand665/38
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialEthylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.157" (3.99mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.006" (0.15mm)
Length2000' (609.76m)
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)82A0111-10-9
Related Links82A011, 82A0111-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
82A0111-10-9 Details Description
Related parts for 82A0111-10-9
15VPP 85DB 2 TERM CERAM BUZZER datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
MAIN FILTER NON-HEPA datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf