TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A1121-20-0/9-9
82A1121-20-0/9-9 picture photo
Mfg. Part Number
82A1121-20-0/9-9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
FLEXWIRE CABLE-10/ SM
Datasheet Download
82A1121-20-0/9-9.pdf
Availability of 82A1121-20-0/9-9
QUANTITY
82A1121-20-0/9-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 82A1121-20-0/9-9
Internal Part NumberEIS-82A1121-20-0/9-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors2
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand-
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialEthylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.145" (3.68mm)
Shield TypeBraid
Length-
Jacket ColorWhite
Ratings-
Features-
Voltage600V
Operating Temperature150°C
Usage-
Conductor InsulationEthylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness0.011" (0.28mm)
Shield MaterialCopper, Tinned
Shield Coverage85%
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)82A1121-20-0/9-9
82A1121-20-0/9-9 Details Description
Related parts for 82A1121-20-0/9-9
IC HIGH DIFF DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
FUSE .8A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET W/SWITCH 3A datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.1A 185 MOHM SMD datasheet.pdf