Integrated Device Technology (IDT) 82V2081PPG8
82V2081PPG8 picture photo
Mfg. Part Number
82V2081PPG8
Manufacturer
Product Category
Interface - Telecom
Brief Description
IC LIU T1/J1/E1 1CH 44-TQFP
Datasheet Download
82V2081PPG8.pdf
Availability of 82V2081PPG8
QUANTITY
82V2081PPG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 82V2081PPG8
Internal Part NumberEIS-82V2081PPG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Telecom
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Function*
Interface*
Number of Circuits-
Voltage - Supply3.13 V ~ 3.47 V
Current - Supply*
Power (Watts)*
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Includes*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)82V2081PPG8
Related Links82V20, 82V2081PPG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
82V2081PPG8 Details Description
Related parts for 82V2081PPG8
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
RES WIREWOUND 330 OHM 3W datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 100VDC 1913 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf