TE Connectivity Measurement Specialties 832M1-0050
832M1-0050 picture photo
Mfg. Part Number
832M1-0050
Manufacturer
Product Category
Accelerometers
Brief Description
SENS ACCLRMTR 3-AXIS 50G
Datasheet Download
832M1-0050.pdf
Availability of 832M1-0050
QUANTITY
832M1-0050 Order Process
Ship out your order
Specifications of 832M1-0050
Internal Part NumberEIS-832M1-0050
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules832/834 Tri-Axial Accelerometers
Featured ProductModel 832 / 832M1 Accelerometers
Standard Package20
Category Sensors, Transducers
FamilyAccelerometers
Series832M1
PackagingBulk
AxisX, Y, Z
Acceleration Range±50g
Sensitivity25mV/g
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Output TypeAnalog
Bandwidth6kHz
Interface-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-SMD, No Lead
Supplier Device PackageSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)832M1-0050
Related Links832M1, 832M1-0050 Datasheet, TE Connectivity Measurement Specialties Distributor
832M1-0050 Details Description
Related parts for 832M1-0050
RES ARRAY 4 RES 620K OHM 0804 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
FILTER EMI 50000 PF C TYPE datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf