E-T-A 8340-F110-K2K1-B3H0-30A
8340-F110-K2K1-B3H0-30A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F110-K2K1-B3H0-30A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG 30A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F110-K2K1-B3H0-30A.pdf
Availability of 8340-F110-K2K1-B3H0-30A
QUANTITY
8340-F110-K2K1-B3H0-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F110-K2K1-B3H0-30A
Internal Part NumberEIS-8340-F110-K2K1-B3H0-30A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic
Current Rating30A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F110-K2K1-B3H0-30A
Related Links8340-F110-K, 8340-F110-K2K1-B3H0-30A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F110-K2K1-B3H0-30A Details Description
Related parts for 8340-F110-K2K1-B3H0-30A
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
34P PLUG KIT,M-SERIES,CC,JS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 1.9A DPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33.2 OHM 1206 datasheet.pdf
RES MO 2W 150K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 229K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW 3DFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 300W datasheet.pdf