E-T-A 8340-F110-P1K1-A2H0-10A
8340-F110-P1K1-A2H0-10A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F110-P1K1-A2H0-10A
Brief Description
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F110-P1K1-A2H0-10A.pdf
Availability of 8340-F110-P1K1-A2H0-10A
QUANTITY
8340-F110-P1K1-A2H0-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F110-P1K1-A2H0-10A
Internal Part NumberEIS-8340-F110-P1K1-A2H0-10A
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F110-P1K1-A2H0-10A
Related Links8340-F110-P, 8340-F110-P1K1-A2H0-10A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F110-P1K1-A2H0-10A Details Description
Related parts for 8340-F110-P1K1-A2H0-10A
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 47K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf