E-T-A 8340-F110-P1M1-A2H0-20A
8340-F110-P1M1-A2H0-20A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F110-P1M1-A2H0-20A
Brief Description
CIR BRKR MAG 20A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F110-P1M1-A2H0-20A.pdf
Availability of 8340-F110-P1M1-A2H0-20A
QUANTITY
8340-F110-P1M1-A2H0-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F110-P1M1-A2H0-20A
Internal Part NumberEIS-8340-F110-P1M1-A2H0-20A
Breaker TypeMagnetic
Current Rating20A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F110-P1M1-A2H0-20A
Related Links8340-F110-P, 8340-F110-P1M1-A2H0-20A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F110-P1M1-A2H0-20A Details Description
Related parts for 8340-F110-P1M1-A2H0-20A
OPTOISOLTR 2.5KV PHVOLT 6-MFSOP datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 16MM KEYCODE 006 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3ST DUAL 20SOEIAJ datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STER 192KHZ 28-SSOP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SO datasheet.pdf
EVAL BOARD MEMS MIC INMP504 datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 22POS 2MM datasheet.pdf
TRANS 4NPN 250V 0.5A datasheet.pdf