E-T-A 8340-F110-P1M1-K2H0-10A
8340-F110-P1M1-K2H0-10A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F110-P1M1-K2H0-10A
Brief Description
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F110-P1M1-K2H0-10A.pdf
Availability of 8340-F110-P1M1-K2H0-10A
QUANTITY
8340-F110-P1M1-K2H0-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F110-P1M1-K2H0-10A
Internal Part NumberEIS-8340-F110-P1M1-K2H0-10A
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F110-P1M1-K2H0-10A
Related Links8340-F110-P, 8340-F110-P1M1-K2H0-10A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F110-P1M1-K2H0-10A Details Description
Related parts for 8340-F110-P1M1-K2H0-10A
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC 1913 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE VGA HD15M/M 6' datasheet.pdf
CAP CER 30PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 9POS SIZE 13 BLK datasheet.pdf
TOOL REMOVAL DAUGHTERCARD 4 PAIR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 32V 14A 450W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CABLE CONNECTOR 6PIN 12" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf