E-T-A 8340-F110-P1M2-A2H142-10A
8340-F110-P1M2-A2H142-10A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F110-P1M2-A2H142-10A
Brief Description
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F110-P1M2-A2H142-10A.pdf
Availability of 8340-F110-P1M2-A2H142-10A
QUANTITY
8340-F110-P1M2-A2H142-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F110-P1M2-A2H142-10A
Internal Part NumberEIS-8340-F110-P1M2-A2H142-10A
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F110-P1M2-A2H142-10A
Related Links8340-F110-P1, 8340-F110-P1M2-A2H142-10A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F110-P1M2-A2H142-10A Details Description
Related parts for 8340-F110-P1M2-A2H142-10A
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 72POS 0.100" T/H datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
RES 138 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf