E-T-A 8340-F130-K3M2-A2H0-20A
8340-F130-K3M2-A2H0-20A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F130-K3M2-A2H0-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG 20A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F130-K3M2-A2H0-20A.pdf
Availability of 8340-F130-K3M2-A2H0-20A
QUANTITY
8340-F130-K3M2-A2H0-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F130-K3M2-A2H0-20A
Internal Part NumberEIS-8340-F130-K3M2-A2H0-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic
Current Rating20A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F130-K3M2-A2H0-20A
Related Links8340-F130-K, 8340-F130-K3M2-A2H0-20A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F130-K3M2-A2H0-20A Details Description
Related parts for 8340-F130-K3M2-A2H0-20A
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf