E-T-A 8340-F410-P1M2-A2H0-10A
8340-F410-P1M2-A2H0-10A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F410-P1M2-A2H0-10A
Brief Description
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F410-P1M2-A2H0-10A.pdf
Availability of 8340-F410-P1M2-A2H0-10A
QUANTITY
8340-F410-P1M2-A2H0-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F410-P1M2-A2H0-10A
Internal Part NumberEIS-8340-F410-P1M2-A2H0-10A
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F410-P1M2-A2H0-10A
Related Links8340-F410-P, 8340-F410-P1M2-A2H0-10A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F410-P1M2-A2H0-10A Details Description
Related parts for 8340-F410-P1M2-A2H0-10A
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 72"L X 30"W datasheet.pdf
IP CORE VITERBI DECODER EC/ECP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 250V datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC ADJ 1.5A datasheet.pdf
TV 39C 39#16 PIN PLUG datasheet.pdf
100UF 100V 11.125X38.1 85C AXI datasheet.pdf
4700UF 40V 22X40MM 85C 12000H datasheet.pdf