E-T-A 8340-F410-P1M2-A2H0-15A
8340-F410-P1M2-A2H0-15A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F410-P1M2-A2H0-15A
Brief Description
CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F410-P1M2-A2H0-15A.pdf
Availability of 8340-F410-P1M2-A2H0-15A
QUANTITY
8340-F410-P1M2-A2H0-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F410-P1M2-A2H0-15A
Internal Part NumberEIS-8340-F410-P1M2-A2H0-15A
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic
Current Rating15A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F410-P1M2-A2H0-15A
Related Links8340-F410-P, 8340-F410-P1M2-A2H0-15A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F410-P1M2-A2H0-15A Details Description
Related parts for 8340-F410-P1M2-A2H0-15A
RES 10K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 500MA 290 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
MONO SOLAR CELL 22MM X 7MM datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf