E-T-A 8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A
8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A picture photo
Mfg. Part Number
8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 50A
Datasheet Download
8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A.pdf
Availability of 8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A
QUANTITY
8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A
Internal Part NumberEIS-8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A
Related Links8345-B01A-L6, 8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A Details Description
Related parts for 8345-B01A-L6M2-DB1B1B-50A
MOSFET N-CH 30V 35A DPAK datasheet.pdf
INTERFACE CBL IDC MALE 40POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1700V 45A 210W SP1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PHOTOINTERRUPTER OPIC SLOT 1.2MM datasheet.pdf