E-T-A 8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A
8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A picture photo
Mfg. Part Number
8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A
Brief Description
CIR BRKR THRM 40A
Datasheet Download
8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A.pdf
Availability of 8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A
QUANTITY
8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A
Internal Part NumberEIS-8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A
Related Links8345-B03A-T3, 8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A Details Description
Related parts for 8345-B03A-T3T2-DB2B1C-40A
IC DAA OPT SGL 56K PCMCIA 32-SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf