E-T-A 8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A
8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A picture photo
Mfg. Part Number
8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A
Brief Description
CR BKR MAG-HYDR 20A 480VAC/80VDC
Datasheet Download
8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A.pdf
Availability of 8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A
QUANTITY
8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A
Internal Part NumberEIS-8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A
Related Links8345-C23A-U3, 8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A Details Description
Related parts for 8345-C23A-U3M2-DB1A1B-20A
Connector Header 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
12-14AWG DIE SET FOR 69710-1 datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 4 1.4-1.8MM YELLW datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
BLOCK ADJUSTMENT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10-10SL datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf