E-T-A 8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A
8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A picture photo
Mfg. Part Number
8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A
Brief Description
CIR BRKR THRM 100A
Datasheet Download
8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A.pdf
Availability of 8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A
QUANTITY
8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A
Internal Part NumberEIS-8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles2
Actuator TypeLever
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A
Related Links8345-F02A-U3K, 8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A Details Description
Related parts for 8345-F02A-U3K2-DB1B1C-100A
RES SMD 820 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSI ABS datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf