Integrated Device Technology (IDT) 843251BGI-15T
843251BGI-15T picture photo
Mfg. Part Number
843251BGI-15T
Brief Description
IC CLOCK GENERATOR 750MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
843251BGI-15T.pdf
Availability of 843251BGI-15T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
843251BGI-15T Order Process
Ship out your order
Specifications of 843251BGI-15T
Internal Part NumberEIS-843251BGI-15T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesFemtoClock®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max750MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)843251BGI-15T
Related Links843251, 843251BGI-15T Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
843251BGI-15T Details Description
Related parts for 843251BGI-15T
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 24 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf