Integrated Device Technology (IDT) 844003BG-01LF
844003BG-01LF picture photo
Mfg. Part Number
844003BG-01LF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC SYNTHESIZER 3LVDS 24-ETSSOP
Datasheet Download
844003BG-01LF.pdf
Availability of 844003BG-01LF
QUANTITY
844003BG-01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 844003BG-01LF
Internal Part NumberEIS-844003BG-01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPCI-Express
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package62
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock®
PackagingTube
TypeFrequency Synthesizer
PLLYes with Bypass
InputLVCMOS, LVTTL, Crystal
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:3
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max680MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)844003BG-01LF
Related Links844003, 844003BG-01LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
844003BG-01LF Details Description
Related parts for 844003BG-01LF
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 2POS 4MM SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
TV 29C 29#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Low Distortion 750 MHz Closed-Loop Buffer Amp IC datasheet.pdf