Integrated Device Technology (IDT) 844021BGI-01LF
844021BGI-01LF picture photo
Mfg. Part Number
844021BGI-01LF
Brief Description
IC CLOCK GEN ETHERNET 8TSSOP
Datasheet Download
844021BGI-01LF.pdf
Availability of 844021BGI-01LF
QUANTITY
844021BGI-01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 844021BGI-01LF
Internal Part NumberEIS-844021BGI-01LF
Standard Package96
SeriesFemtoClock®
PackagingTube
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max170MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)844021BGI-01LF
Related Links844021B, 844021BGI-01LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
844021BGI-01LF Details Description
Related parts for 844021BGI-01LF
FUSE RESETTABLE 500MA 60V RADIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2MM T/H VERT BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 12M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 12V SIP 5.2KV datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 40POS 3A datasheet.pdf
CAP FILM 17.5UF 10% 440VAC QC datasheet.pdf