FFF 84965-302002LF
84965-302002LF picture photo
Mfg. Part Number
84965-302002LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
CONN HEADER
Datasheet Download
84965-302002LF.pdf
Availability of 84965-302002LF
QUANTITY
84965-302002LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 84965-302002LF
Internal Part NumberEIS-84965-302002LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesMetral®
PackagingTube
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector Style-
Number of Positions96
Number of Positions Loaded72
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows8
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical-
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)84965-302002LF
Related Links84965-3, 84965-302002LF Datasheet, FFF Distributor
84965-302002LF Details Description
Related parts for 84965-302002LF
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X24V 280W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DISPLAY 13.2MM RED 1DIGIT CC datasheet.pdf