Integrated Device Technology (IDT) 849N202CKI-020LFT
849N202CKI-020LFT picture photo
Mfg. Part Number
849N202CKI-020LFT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN
Datasheet Download
849N202CKI-020LFT.pdf
Availability of 849N202CKI-020LFT
QUANTITY
849N202CKI-020LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 849N202CKI-020LFT
Internal Part NumberEIS-849N202CKI-020LFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN PackagingCarrier Tape Update 09/Apr/2014
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
Type*
PLLYes with Bypass
InputHCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, Crystal
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output3:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max156.25MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case40-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-QFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)849N202CKI-020LFT
Related Links849N202C, 849N202CKI-020LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
849N202CKI-020LFT Details Description
Related parts for 849N202CKI-020LFT
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS 0.156 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS MINI-U MNL NAT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 720MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
LENS ASSY WITH XR SGL HOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf