Amphenol Industrial 85-068018-12S
85-068018-12S picture photo
Mfg. Part Number
85-068018-12S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 6C 6#16 SKT RECP WALL CRIMP
Datasheet Download
85-068018-12S.pdf
Availability of 85-068018-12S
QUANTITY
85-068018-12S Order Process
Ship out your order
Specifications of 85-068018-12S
Internal Part NumberEIS-85-068018-12S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85-068018-12S
Related Links85-068, 85-068018-12S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
85-068018-12S Details Description
Related parts for 85-068018-12S
JUMPER-H1505TR/A3048B/H1505TR 5" datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A TO263-7 datasheet.pdf
COVERPLATE GFCI WATERTITE CLEAR datasheet.pdf
CABLE LIMITER 500MCM 600V CU datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 4.4NS 324BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf