NorComp 850103M-DC
850103M-DC picture photo
Mfg. Part Number
850103M-DC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
M5 MALE DUST CAP METAL
Datasheet Download
850103M-DC.pdf
Availability of 850103M-DC
QUANTITY
850103M-DC Order Process
Ship out your order
Specifications of 850103M-DC
Internal Part NumberEIS-850103M-DC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesM-Series Circular Connectors
Featured ProductM-Series (M5, M8, and M12) Metal Shell Circular Connectors
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesM5
Accessory TypeCap (Cover), Dust
For Use With/Related ProductsM5 Receptacle
Shell Size - InsertM5
MaterialBrass
FeaturesContains Strap with Ring
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)850103M-DC
Related Links85010, 850103M-DC Datasheet, NorComp Distributor
850103M-DC Details Description
Related parts for 850103M-DC
TRANSISTOR NPN RF VHF/UHF TO-92 datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 3POS SPST RED datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 10MH .8A VERT datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG WHT 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CXP AOC 120GBPS 3M datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A datasheet.pdf