Souriau Connection Technology 85100A168S50
85100A168S50 picture photo
Mfg. Part Number
85100A168S50
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85100A168S50.pdf
Availability of 85100A168S50
QUANTITY
85100A168S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100A168S50
Internal Part NumberEIS-85100A168S50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert16-8
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100A168S50
Related Links85100A, 85100A168S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100A168S50 Details Description
Related parts for 85100A168S50
HEADER OPEN .030"DIA .300 18POS datasheet.pdf
MIC BOOM ANALOG NOISE CAN -58DB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC12VIN ADJOUT 10A datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG8A 13AWG 100' datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 538.964 OHM 1/2W .002% AXIAL datasheet.pdf