Souriau Connection Technology 85100A2016S50
85100A2016S50 picture photo
Mfg. Part Number
85100A2016S50
Brief Description
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85100A2016S50.pdf
Availability of 85100A2016S50
QUANTITY
85100A2016S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100A2016S50
Internal Part NumberEIS-85100A2016S50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions16
Shell Size - Insert20-16
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100A2016S50
Related Links85100A, 85100A2016S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100A2016S50 Details Description
Related parts for 85100A2016S50
FLEX CABLE - AFG14A/AF14/AFG14A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 3W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 3264 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MKP 1.5UF 5% 850VDC DRAWING T4 datasheet.pdf