Souriau Connection Technology 85100A2221P50
85100A2221P50 picture photo
Mfg. Part Number
85100A2221P50
Brief Description
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
85100A2221P50.pdf
Availability of 85100A2221P50
QUANTITY
85100A2221P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100A2221P50
Internal Part NumberEIS-85100A2221P50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100A2221P50
Related Links85100A, 85100A2221P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100A2221P50 Details Description
Related parts for 85100A2221P50
RELAY OPTO SPST-NO 120MA 400V datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 10A TO-218 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 65KOHM 25C datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER SMD GOLD 50POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf