Souriau Connection Technology 85100AC128S50
85100AC128S50 picture photo
Mfg. Part Number
85100AC128S50
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85100AC128S50.pdf
Availability of 85100AC128S50
QUANTITY
85100AC128S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100AC128S50
Internal Part NumberEIS-85100AC128S50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert12-8
Contact FinishGold
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100AC128S50
Related Links85100A, 85100AC128S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100AC128S50 Details Description
Related parts for 85100AC128S50
DIODE MODULE 3KV 1180A DO200AB datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.08"L X 3.08"W datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 2TWIN AXL 26AWG 25PS 19.7" datasheet.pdf
SECONDARY SIDE SMPS OFF M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7A TO-220F datasheet.pdf