Souriau Connection Technology 85100EC1415P50
85100EC1415P50 picture photo
Mfg. Part Number
85100EC1415P50
Brief Description
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
85100EC1415P50.pdf
Availability of 85100EC1415P50
QUANTITY
85100EC1415P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100EC1415P50
Internal Part NumberEIS-85100EC1415P50
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100EC1415P50
Related Links85100EC, 85100EC1415P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100EC1415P50 Details Description
Related parts for 85100EC1415P50
IC MPU I960 66MHZ 168CPGA datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.072DIA GOLD datasheet.pdf
TRISIL 220V BIDIRECT SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CABLE ASSY DB25 TO HDP22 14FT datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 30POS datasheet.pdf