Souriau Connection Technology 85100EC145S50
85100EC145S50 picture photo
Mfg. Part Number
85100EC145S50
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85100EC145S50.pdf
Availability of 85100EC145S50
QUANTITY
85100EC145S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100EC145S50
Internal Part NumberEIS-85100EC145S50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert14-5
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100EC145S50
Related Links85100E, 85100EC145S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100EC145S50 Details Description
Related parts for 85100EC145S50
IC TERMINATOR SCSI 28-SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 7.32" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX HOTLINK 256LBGA datasheet.pdf
WIREWAY BOX SWVL NIPPLE 2.5X2.5" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.8 OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 210UH 300MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 400MA 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1206 datasheet.pdf