Souriau Connection Technology 85100EC1811S50
85100EC1811S50 picture photo
Mfg. Part Number
85100EC1811S50
Brief Description
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85100EC1811S50.pdf
Availability of 85100EC1811S50
QUANTITY
85100EC1811S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100EC1811S50
Internal Part NumberEIS-85100EC1811S50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions11
Shell Size - Insert18-11
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100EC1811S50
Related Links85100EC, 85100EC1811S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100EC1811S50 Details Description
Related parts for 85100EC1811S50
BOARD DEMO FOR STUSB03EQR datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 10% 2DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 190MA 980 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
A4 200W 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
FUSE MICRO2 BLADE 32V AG 20A datasheet.pdf