Souriau Connection Technology 85100EC1832S50
85100EC1832S50 picture photo
Mfg. Part Number
85100EC1832S50
Brief Description
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85100EC1832S50.pdf
Availability of 85100EC1832S50
QUANTITY
85100EC1832S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100EC1832S50
Internal Part NumberEIS-85100EC1832S50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100EC1832S50
Related Links85100EC, 85100EC1832S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100EC1832S50 Details Description
Related parts for 85100EC1832S50
CONN HEADER 2POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 0.8A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS79801DGN datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 200VDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM datasheet.pdf