Souriau Connection Technology 85100R145P50
85100R145P50 picture photo
Mfg. Part Number
85100R145P50
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
85100R145P50.pdf
Availability of 85100R145P50
QUANTITY
85100R145P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100R145P50
Internal Part NumberEIS-85100R145P50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert14-5
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100R145P50
Related Links85100R, 85100R145P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100R145P50 Details Description
Related parts for 85100R145P50
RES SMD 499K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
IC USB PWR MNGR BATT CHRGR 16QFN datasheet.pdf
RES 261 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 5SOP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 21POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf