Souriau Connection Technology 85101A2039S50
85101A2039S50 picture photo
Mfg. Part Number
85101A2039S50
Brief Description
CONN RCPT 39POS CBL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85101A2039S50.pdf
Availability of 85101A2039S50
QUANTITY
85101A2039S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101A2039S50
Internal Part NumberEIS-85101A2039S50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions39
Shell Size - Insert20-39
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101A2039S50
Related Links85101A, 85101A2039S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101A2039S50 Details Description
Related parts for 85101A2039S50
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN JR PWR TIMER 4POS 5MM BLACK datasheet.pdf